Nejmilejší „Cheesecake“

19. 02. 2021 | Recepty | 0 komentářů

Téměř po roce jsem zpět s receptem pro vás ♥

Mezitím vznikly na Instagramu moje Vdolky a koblihy, kam se snažím sem tam dávat i nějaký ten náš oblíbený recept a potěšit tělo i ducha 😛. Na vkládání receptů není bohužel moc času, kolik bych si přála.  A  přitom je plno receptíků v rukávu a vaření a pečení je můj veliký relax 🥧 . Dnes se s vámi velice ráda podělím o náš, již letitý a tolik oblíbený recept na „Cheesecake“ v uvozovkách proto, že do něho k sýru Philadelphia přidávám ještě jedno Mascarpone.

Vyzkoušejte a uvidíte, sýr Philadelphia není úplně levný, tak se sem tam dívám po nějaké akcičce a koupím pro strýčka příhodu a šupnu do lednice 😶.

 

 

Ingredience:

4x 125g sýru Philadelphia

1x 250g Mascarpone

200 ml 31% smetany

60g cukru moučka  (podle sebe přislaďte)

3x   šťastné vajíčko

1x 250 g sušenek Lotus

80 g povoleného másla

vanilkový lusk , semínek tak z jeho poloviny

zakysaná smetana a ovoce na dozdobení

 

 

DALŠÍ INSPIRACE

Postup:

Nejprve si vyndáme z lednice máslo, aby hezky povolilo. A rozehřejeme si  troubu na 180 °C .

Do mixéru nalámeme sušenky a umixujeme najemno. Přidáme máslo a rychle promixujeme.

Stěrkou přendáme sušenkové těsto na dno dortové formy a upěchujeme. Já používám dortovou formu o průměru 24cm, je to asi i moje nejoblíbenější velikost formy jak na koláče, tak i na dorty. Pečeme 7 minut na 180 °C.

V míse nebo robotu vyšleháme sýr Philadelphia, Mascarpone, přidáme moučkový cukr, semínka vanilky a vajíčka, promícháme a nakonec zlehka vpracujeme smetanu. Nalijeme na sušenkový korpus, který jsme ponechali v dortové formě a ještě zvenku obalíme dno formy alobalem.  Do předehřáté trouby vložíme vysoký pekáč a až v troubě naplníme vodou, aby  byla dortová forma zakryta alespoň do její poloviny ve vodě. Pečeme na 180 °C asi 20 minut a poté snížíme na 140 °C a pečeme 45-50 minut.

Horní část dortu je malinko jako žužu ☺️, ale nelekejte se. Dáme vychladit alespoň přes noc,  pokud to tedy rodina vydrží 😛.

Před podáváním celý Cheesecake potřete vysokoprocentní zakysanou smetanou a ozdobte oblíbeným ovocem, maliny jsou asi stejně nej 😍.

Ať vám chutná a když vám to vyjde budu moc ráda za pár řádků a třeba i fotečky ☺️.

Pusu Radu a její smečka ❤️

BLOG

TIPY NA PŘÍŠTĚ

Dort Pavlova

Dort Pavlova

Tak už je tu slibovaný recept a když si někdy najdete chvilku 😊 si recept přečíst a Pavlovu upéct, zjistíte, že to taková velká věda není.  A podle výzvy o „Cukrkandl“, která proběhla u mě na Instagramu , bych řekla, že jí máte všichni dobře v malíku 🥰 My s Kryštůfkem...

Malinový koláč

Malinový koláč

Recept už mám pro vás připravený týden, ale pořád nějak nebyl čas ho v klidu dát na Blog. Na Instagramu jsme nazvali tento koláč „Koláč uzdravení“ ♡ Kryštůfek onemocněl a jediné co ho určitě postaví na nohy a uzdraví je právě tenhle malinový koláč 🥧 Pokud také tak...

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *