Mušličky plněné máslovým krémem

20. 12. 2019 | Recepty | 0 komentářů

Recept na mušličky jsem podědila po tetičce a když přijdete na kloub vyklepávání mušliček  z formičky, je to radost a brnkačka ☺️ Už dlouho jsem se pro vás chystala recept připravit a teď ho píšu v neskutečném fofru. Ale věřím (a budu se moc těšit), že pokud se do receptu pustíte, přinese vám radost a potěšení v každém nadcházejícím ročním období.

Ingredience:

Těsto:

300 g sušeného mléka
250 g moučkového cukru
200 g másla
2 bílky
80 g jemně namletého kokosu
2 polévkové lžíce citronové šťávy

Náplň:

250 g másla
60g moučkového cukru

Máslo vyšleháme s cukrem do hladkého krému. Podle chuti můžete přidat rum nebo vaječný koňak. Můžete vynechat, Kiki to třeba nemá moc rád.

Z jedné dávky je 75 spojených mušliček.

Postup:

Těsto zpracujeme v hladkou hmotu a necháme v lednici cca 15-20 minut zabalené ve folii odpočinout. Připravíme si misku s moučkovým cukrem. Na vymačkávání nám postačí jedna formička ve tvaru mušličky. Na dřevěný vál nebo kameninovou desku si položíme těsto a z něho si odebíráme malé kousky, které tvarujeme do malé kuličky, které vtlačíme do předem moučkovým cukrem vysypané formičky. Formičkou klepneme o tvrdý dřevěný vál nebo desku a mušličky skládáme vedle sebe na připravenou pevnou podložku s pečícím papírem. Mušličky necháme minimálně 6 hodin zaschnout.

Mušličky spojujeme vždy dvě k sobě máslovým krémem a zdobíme perličkou.

Mušličky se hodí jako krásný narozeninový dárek, ale nejkrásnější jsou na svatební hostině 😍

BLOG

TIPY NA PŘÍŠTĚ

Recept: Jihočeské buchty babičky Marušky

Recept: Jihočeské buchty babičky Marušky

Je to božská chuť a vůně mého dětství ♡A u těchto sladkých buchet jsem se naučila, že k buchtám, lívancům nebo bramborákům se vaří zeleninová polévka. Děkuji babičko ♡ a předám to dál. Takové jídlo jsme měli většinou v sobotu a já ho zbožňovala. Pak si děda lehl na...

Dort Pavlova

Dort Pavlova

Tak už je tu slibovaný recept a když si někdy najdete chvilku 😊 si recept přečíst a Pavlovu upéct, zjistíte, že to taková velká věda není.  A podle výzvy o „Cukrkandl“, která proběhla u mě na Instagramu , bych řekla, že jí máte všichni dobře v malíku 🥰 My s Kryštůfkem...

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *